HAT-14-01-0204 „Szomszédolás”

A Kondorosi Petőfi István Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Kollégium 45 hetedikes tanulója a HATÁRTALANUL program jóvoltából immár harmadszor vettek részt tanulmányi kiránduláson Romániában, a szomszédos Bihari-hegyekben június 1. és 4. között.

A program során látogatást tettek a környék magyarlakta településein. A köröstárkányi és révi diákokkal közös programokat bonyolítottak. Volt túrázás, foci a Körös partján, óralátogatás. Megnézték a magyarremetei Árpád-kori templomot, Biharrózsán egy működő vízimalmot, Csucsán az Ady emlékszobát, és a Dragan víztározót.

A program fő eleme az 1919-es köröstárkányi magyarirtás helyszínén történt megemlékezés volt, ahol az iskola tanulói rövid műsorral és koszorúzással emlékeztek meg a szomorú eseményről.

A program időzítése a nemzeti összetartozás napjának szem előtt tartásával került megvalósításra.
Amennyiben beszámolónk felkeltette a kedves olvasó érdeklődését, kérem, tekintse meg a programról összeállított fotógyűjteményt.

A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával valósult meg.

Határtalanul

© 2018 Kondorosi Petőfi István Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Kollégium (Gömöri György)

• w-facebook
website builder. Create your website today.